Stratejik Planlama ve Liderlik

Stratejik planlama işletmelerin belirli bir ölçekten itibaren ekiplerini yönetmek ve paylaşılan vizyonlara ulaşmak için kullandığı evrensel bir metot.

Stratejik Planlama ve Liderlik

Stratejik planlama işletmelerin belirli bir ölçekten itibaren ekiplerini yönetmek paylaşılan vizyonlara ulaşmak için kullandığı evrensel bir metot.

Savaşçı Lider

Sıradan insanla bir savaşçıyı basit bir karar ayırır. Bir savaşçının dövüşü kaderi dediği onu üstünden atmaya çalışan yaban bir attır. O hükmettiğinde kaderin artık onu taşıyacağını bilir. Öte yandan sıradan insan bu dövüşe baştan girmez.

Eleştirel ilişki - anksiyete ve depresyon ilişkisi

Genç Liderler için Yönetimin 30 Altın Kuralı

Büyüyen şirketlerin patronları-hissedarları için kılavuz niteliğinde yönetim mesajları

Believing and Knowing

If you have an fMRI of your brain you will see extreme mid brain, especially lymbic system activity at the state of determination and a strong belief of a certain output.

Yasak Elma

Yasak: Belirsizliğin cazip versiyonu

Aidiyet Saplantısı

Aidiyet davranışı ölçülü olduğu zaman yapıcı sonuçlar üretirken, saplantıya dönüştüğünde psikolojik bir dengesizlik olarak toplulukların kaderlerine etki edebilmektedir.

Yaşam Alanları Dengesi ve İş Yerindeki Yansımaları

Yaşamımızda temel olarak dört alan yer almaktadır. Sağlıklı doyumlu ve başarılı bir yaşam tüm bu alanlardaki dengemizi gözetebilmekten geçiyor.

Dünya Barış Oyunu

Bir öğretmenin, bir oyunun ve çocukların ne kadar esin ve yaratıcılık dolu olabildiğine tanık olun.